O nás

Digital Legacy s.r.o. je mladá IT společnost se sídlem v Praze skládající se z vývojářů, obchodního týmu a vedení společnosti.

Od začátku se zaměřujeme na naše cíle:

– Zajistit maximální množsví informací o zanechaném on-line obsahu a postarat se o něj.

– Vytvořit síť spolupracujících organizací za účelem snížení ekonomických dopadů na udržování digitálních informací zemřelých osob a tyto certifikovat prestižní značkou – Digital legacy cooperating company – zajišťující dodržování kodexu vstřícného přístupu k vyřízení pozůstalostí, formou sdílení informací o zemřelém a zároveň umožněním odstranění publikovaného obsahu ze svých stránek a jeho předáním pozůstalým. Kodex je dostupný na stránkách kodex

– Rozšiřovat působnost na subjekty a společnosti zpracovávající či udržující data osob, která nejsou běžně dostupná pro státem přidělené notáře vyřizující pozůstalosti zemřelých osob.

– Zjednodušovat přístup k těmto informacím pro státní správu.

– Dodržovat právní řád české republiky při nakládání s osobními daty zemřelých osob, aby nemohlo dojít k jejich zneužití.

– Zlepšovat a propojovat systém v rámci mezinárodní spolupráce za účelem získání všech dostupných informací, které povedou k vymazání digitální stopy zemřelého kdekoliv na světě.