Správa digitální stopy

Nabízíme našim klientům možnost  roztřídit si digitální majetek a zřídit opatrovnické účty, v nichž shromáždí to, co chtějí zachovat nebo odkázat. Každý si stanoví dědice tohoto účtu a tento člověk k němu dostane přístupové kódy. Když majitel účtu zemře, dědic se pohodlně dostane k veškerému digitálnímu obsahu, který jeho původní vlastník chtěl zachovat.

Vzhledem k tomu, že se na internetu objevuje čím dál víc fotek, hudby a knih v digitálním formátu, je otázka, co se s tímto obsahem stane, když autor zemře velice důležitá. On-line majetek – od digitálních fotografií a videí až k hudbě a mobilním aplikacím – má peněžní i emocionální hodnotu pro majitele, ale i pro jejich blízké.

Lidé, kteří se o digitální majetek nestarají, riskují, že o něj po smrti přijdou a že svým příbuzným zanechají jen nesplacené účty.  Z jejich dědictví se platí třeba běžící předplatné on-line časopisů a novin, apod.

Samozřejmě, že někteří budou mít na svém účtu i odkazy poněkud delikátního charakteru, o nich se ale nemusí nikdo dozvědět, protože existuje možnost tyto položky označit tak, aby se po smrti majitele okamžitě smazaly.